spidar
07 فروردین 1402 - 23:21

دمای هوای آذربایجان غربی ۸ درجه کاهش می یابد/وزش تندباد

ارومیه - رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با صدور هشدار نارنجی گفت: دمای هوای استان در آخر هفته جاری ۶ تا ۸ درجه کاهش می یابد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با هشدار وزش تند باد و کاهش دما در آذربایجان غربی افزود: با کاهش دما ورزش باد شدید تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت استان را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به پیش بینی کاهش دما بین ۶ تا ۸ درجه اواخر هفته جاری در استان افزود: بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی و با توجه به افزایش گرادیان فشاری در منطقه هشدار نارنجی شماره یک صادر می‌شود.

صابری اضافه کرد: در این راستا از روز چهار شنبه ۹ فروردین وزش باد شدید تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و روز جمعه ۱۱ فروردین بارش باران و برف و کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۸ درجه پیش بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی افزود: فعالیت این سامانه موجب بروز مخاطره وزش باد شدید و گرد و خاک همراه با بارش برف و کاهش محسوس دما در کلیه مناطق را در پی دارد.

وی یادآور شد: احتمال پرتاب اجسام و آسیب به سازه‌های سبک، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها، احتمال سرمازدگی درختان شکوفه دار پیش بینی می‌شود.

صابری گفت: در این شرایط محکم کردن سازه‌های گلخانه‌ها و بنرهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای کولاک برف و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی، اجتناب از سفرهای غیر ضرور و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی به ویژه در خصوص کاهش دما توصیه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113126