spidar
07 فروردین 1402 - 23:01

رزمایش خانوادگی تذکر لسانی حجاب و عفاف در «النگدره» برگزار شد

گرگان- با حضور جمع کثیری از بانوان محجبه و عفیف رزمایش خانوادگی تذکر لسانی در زمینه عفاف و حجاب در جنگل النگدره گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر دوشنبه و با حضور جمع کثیری از بانوان محجبه و عفیف رزمایش خانوادگی تذکر لسانی در زمینه عفاف و حجاب در ورودی جنگل النگدره گرگان برگزار شد.

فرماندار گرگان در حاشیه این رزمایش فرهنگی به خبرنگاران اظهار کرد: اگر بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را با زبان نرم و روش مناسب در جامعه شکل دهیم، بهترین راه پیشگیری و مقابله با بدحجابی است.

عیسی پایین محلی افزود: باید با روش‌های تحقیقی و پژوهشی، کرسی‌های آزاداندیشی، مصاحبه تلویزیونی و ساخت کلیپ کار فرهنگی کرده و افراد را اقناع کنیم که حجاب به نفع آنها است.

وی افزود: با توجه به بمباران شبهاتی که در فضای مجازی وجود دارد، بسیاری از افراد جامعه در زمینه لزوم رعایت حجاب و عفاف توجیه نیستند و باید بتوانیم اقشار جامعه به ویژه بانوان را نسبت به آسیب‌های بدحجابی آگاه کنیم.

پایین محلی با بیان اینکه عفاف و حجاب مختص خانم‌ها نیست، گفت: مردان هم باید محجبه باشند ولی متأسفانه چهره و پوشش برخی مردان محجبه نیست.

فرماندار گرگان بیان کرد: حجاب از ضروریات دین اسلام بوده و در منابع دینی تاکید ویژه و فراوانی نسبت به حفظ حجاب شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر دشمنان داخلی و خارجی دین اسلام و شبکه‌های اجتماعی تبلیغات زیادی علیه حجاب انجام می‌دهند و افراد روشنفکر مآب هم بحث حجاب اختیاری را مطرح می‌کنند.

پایین محبی تصریح کرد: در گذشته هم تبلیغات مشابه بوده است ولی امروز با روش‌های جدید اقدام به چنین تبلیغاتی می‌کنند و به اسم دموکراسی و آزادی سعی دارند تا ریشه حجاب را که از ضروریات دین است، تخریب کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113114